Ankara Valiliği
http://www.ankara.gov.tr
FİNALİN ORTAK PAYDASI ALKIŞ OLSUN...

            
                                                
                                        
               
                           
               
                       

FİNALİN ORTAK PAYDASI ALKIŞ OLSUN...

  
   
                  

 

                             

           22 Mayıs 2013 Çarşamba günü Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası Final karşılaşması öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu Ankara Valisi Alâaddin Yüksel Başkanlığında toplandı.

                    .
Ziraat Türkiye Kupası Final karşılaşması öncesi, İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel Başkanlığında; Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel, Vali Yardımcısı M.Fahri Aykırı, Vali Yardımcısı Mustafa Tapsız, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Osman Gürcan, İl Emniyet Müdür Vekili Hami Güney, İl Sağlık Müdürü Dr. Seracettin Çom, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Ankara Bölge Müdürü Barış Topçu ile diğer yetkililerin katılımıyla Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yapıldı.

                  .
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, toplantıda yaptığı konuşmada; “Sporun sadece bir yarış değil, bir ülkenin uygarlık ve kültür seviyesini tüm âleme gösterme olayı olduğunu” ifade ederek “Spor, millet olma bağlarını kuvvetlendirir ve gelecek nesli şuurlandıracak spordan daha kuvvetli vasıta yoktur. Spor; toplumsal ortak paydadır, ortak akıldır, kitlelerin buluşma noktasıdır. Bu itibarla Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında  oynanacak olan final karşılaşmasının yegane ödülünün paylaşmak, uzlaşmak ve kucaklaşmak olduğunu herkes idrak etmelidir. Ankara’ da oynanacak olan ve Türk Futbolunun prestiji finalde 19 Mayıs stadyumunda ortak paydanın alkış olmasını yürekten temenni ediyorum” dedi. 

                 ..
Vali Yüksel, 6222 Sayılı Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca Ankara ilinde yapılacak her türlü sportif müsabakalarda olduğu gibi bu final karşılaşmasının da sağlıklı, güvenli ve uluslararası kurallara uygun geçmesi için gerekli tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden, başta birimlerin üst yöneticileri olmak üzere her kademedeki personelin görevlerini üstün hizmet ve sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getireceklerini ve uygulamanın Birim Üst Yöneticileri tarafından da bizzat takibinin yapılacağını belirtti.

                   ..
Vali Yüksel; Ankara’ da kendilerine evsahipliği yapmaktan onur ve gurur duyduğumuz güzide kulüplerimize, yöneticilerine, sporculara ve taraftarlara başarılar diliyorum” dedi.

                   ..
Saygıyla sunulur.  

  
Tarih  : 28.02.2015 22:44:10      Okunma Sayısı : 11705
Adres : http://www.ankara.gov.tr/SayfaYazdir.asp?ID=1747&Shf=3