ANA SAYFA VALİLİK GENELGELER YATIRIMLARIMIZ İLÇELERİMİZ BAĞLANTILAR İLETİŞİM
 
POLATLI İLÇESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE FABRİKA AÇILIŞI...
 


            
                                       
                                                
  
  
                   

POLATLI İLÇESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE FABRİKA AÇILIŞI...


  
   

                       

     

         .Polatlı İlçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başlayan Air Liquid Fabrika açılışı; Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Fransa Cumhuriyeti Büyükelçisi Laurent Bili, Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, firma yetkilileri ve çok sayıda işadamı, sanayici ve davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

                  
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin son 10 yılda 131,5 milyar dolar uluslararası doğrudan yatırım çektiğini belirterek, "Yatırım kalitemizi artırdığımız müddetçe Türkiye, 10 yılda değil 131,5 milyar dolar 700-800 milyar dolarlık uluslararası yatırımı çekebilir." dedi.

                  
Ankara'nın sadece bir memur şehri olmadığını, özellikle KOBİ'lerin yoğun olduğu bir sanayi kenti olduğunu kaydeden Bakan Çağlayan, dünyada ekonomik savaşların yaşandığı bir ortamda Fransızların Ankara’ya yatırım yapmasını önemli bulduğunu, dile getirdi.

                  .
Törende konuşma yapan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel de günümüzde rekabetin öneminin arttığını belirterek, "Rahat, hızlı ve de engelsiz üretim ve ticaret yapmak istiyorsanız doğru adreslerden bir tanesi Ankara'dır."dedi.  Vali Yüksel, dünyaca ünlü enerji şirketi Air Liquide’in Polatlı’da açılışı yapılan bu tesis ile günlük 200 tonluk üretim kapasitesine sahip likit oksijen ve nitrojen üretimi birimi ve bir silindir dolum tesisini ülkemize kazandırdığını belirterek “Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 bin metre kare alanda yatırım yapan ‘Air Liguide Gaz Sanayi ve Ticaret AŞ’  Trakya Şişecam A.Ş ile Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde komşu parsellerde de yatırım yapacaklardır.”dedi.

                ..
Vali Yüksel “Gelişen dünya ve ülke koşullarında, reel sektörün sürdürülebilir rekabet gücünün arttırılması ve Türkiye'nin, başta AB olmak üzere, uluslararası stratejik işbirliklerinin geliştirilmesinde yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir yol izlenmesi ekonomik ve toplumsal kalkınmada başarılı olmanın altın anahtarıdır.” dedi.

                ..
Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili ise yaptığı konuşmada “Türkiye'nin Fransa için önde gelen ticari ortaklardan olduğunu ve bu ortaklığın artarak başka iş alanlarına da yansıyacağını” belirtti.

             ..
Air Liquide firmasının 80'in üzerinde ülkede faaliyet gösterdiğini anımsatan Bili, Fransız firmaların Türkiye'nin geleceğine güvendiğini söyledi. Bili, Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına ve istihdamına katkı sağlayan yüzlerce Fransız şirketin bulunduğunu sözlerine ekledi.

             ..
Firmanın Avrupa'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Christophe Chalier de tesiste en ileri teknolojinin kullanıldığını dile getirdi. Chalier, inovasyon odaklı çalıştıklarını, dünya çapındaki Ar-Ge merkezlerinde bin araştırmacının çalıştığını ve geçen yıl inovasyon için 250 milyon avro ayırdıklarını söyledi. 

                .
Konuşmalardan sonra tesisin açılışı yapıldı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Ankara Valisi Alâaddin Yüksel bölgede bulunan bazı işletmelerde incelemelerde bulunarak sanayicilerle görüştüler.            
            
            
             
            
                 


 


Okunma Sayısı : 8588           Sayfayı yazdır  

      Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı         
           BİMER'i Arıyorum Yasal Hakkımı Kullanıyorum  

ANASAYFA | ATATÜRK VE ANKARA | VALİLİK | GENELGELER |  YATIRIMLARIMIZ | ANKARA İL YÖNETİCİLERİ LİSTESİ |  EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR |  ANKARA OKUYOR 
ANA KIZ OKULDAYIZ  | AVRUPA BİRLİĞİ | İLÇELERİMİZ | BAĞLANTILAR | ÇOCUK DOSTU ŞEHİR | İLETİŞİM | GİZLİLİK | KULLANIM KOŞULLARI | SİTE HARİTASI 
 
Adres : Ulus / ANKARA Tel : +90 312 306 66 66 / +90 312 306 66 00 pbx  
Faks : +90 312 306 66 70 E-Mail : bilgi@ankara.gov.tr

  Ankara Yemekleri             

T.C. ANKARA VALİLİĞİ @ Kurumsal İnternet Sitesi
Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Ankara Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.Her hakkı saklıdır. 2002-2014 ©


AnkaraValiligi: 5