ANA SAYFA VALİLİK GENELGELER YATIRIMLARIMIZ İLÇELERİMİZ BAĞLANTILAR İLETİŞİM
 
BAŞKENT PLATFORMU VİLAYETTE...
 


  
  
  
                                         
   
  
                 

BAŞKENT PLATFORMU VİLAYETTE...


 
                  

             .Başkent Platformu Genel Başkanı Mustafa Kurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret ettiler.

                    
Başkent Platformu Yöneticilerine çalışmalarında başarılar dileyen Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, “Başkent Platformunun; Anadolu’nun dört bir köşesinden gelmiş, Başkentte yaşayan insanlarımızın tümünü kucaklayan, insanı sadece insan olarak değerlendiren ve değer veren sivil bir inisiyatif olarak hizmet vermiş olmasını müşahede etmekten dolayı büyük bir memnuniyet duydum.”dedi.

                  
Vali Yüksel “Ulusal ve uluslararası yarışta her şehrin rekabet pozisyonlarını belirlemesi ve stratejik hedeflerini somut olarak tespit etmesi gerekir. Bunun yegâne yolu da kentin kanaat önderlerinin ortak akılda buluşması ve takım çalışması yapmasından geçmektedir. Bir şehrin akil kesimlerinin her birinin ayrı kentsel öncelikler belirlemesi ve herkesin ayrı telden çalması kabul edilemez. Bir şehrin hangi yüksek potansiyelleri olursa olsun takım oyunu oynamayan şehirlerin entelektüel bir dünya şehri olması söz konusu olamaz.”dedi.

                      
Ankara’nın hak ettiği hedeflere kararlılıkla yürüdüğünü belirten Vali Yüksel, “Bilişim Vadisi ve Teknoparklarla Başkent’in bir bilim ve sanayi merkezi olması, çağdaş eğitimle buluşması, Başkent turizminin hak ettiği yerlere gelmesi, tarımın çeşitlendirilmesi, uluslararası fuar ve kongre merkezleri konularında, elimizden geleni yapıyor ve sivil toplum kuruluşlarından da destek bekliyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarını çok önemsiyorum ve onları toplumun demokratik enerjileri olarak görüyorum. Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliğini daha da geliştirmiş bir Ankara, hedeflerine daha çabuk ulaşacaktır.”dedi.

                  
Başkent Platformu Genel Başkanı Mustafa Kurt da “Platform olarak Başkent Ankara’da olumlu gelişmeleri takdir ederek, olumsuz faaliyetlere karşı hukuk çerçevesinde demokratik hakların kullanılması hususunda vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesini sağlamak; böylece daha kaliteli, verimli, daha çağdaş hizmet alabilen ve hizmet verebilen bireylerin yaşadığı bir Başkent öngörüsü ve hedefi ile yola çıktık.”dedi.

                    
Genel Başkan Mustafa Kurt, Ankara ile ilgili tüm faaliyetlerde Başkent Platformu olarak Vali Alâaddin Yüksel’in tecrübesinden yararlanacaklarını, varlığını ve desteğini her daim hissederek işbirliği gayretlerini artıracaklarını söyledi.

                     
Başkent Platformu Genel Başkanı Mustafa Kurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretin sonunda tarihî Vilayet binasını gezerek Vali Yüksel ile birlikte toplu fotoğraf çektirdiler. 
        

  
  
                                         
                          
  
  
 


Okunma Sayısı : 8374           Sayfayı yazdır  

      Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı         
           BİMER'i Arıyorum Yasal Hakkımı Kullanıyorum  

ANASAYFA | ATATÜRK VE ANKARA | VALİLİK | GENELGELER |  YATIRIMLARIMIZ | ANKARA İL YÖNETİCİLERİ LİSTESİ |  EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR |  ANKARA OKUYOR 
ANA KIZ OKULDAYIZ  | AVRUPA BİRLİĞİ | İLÇELERİMİZ | BAĞLANTILAR | ÇOCUK DOSTU ŞEHİR | İLETİŞİM | GİZLİLİK | KULLANIM KOŞULLARI | SİTE HARİTASI 
 
Adres : Ulus / ANKARA Tel : +90 312 306 66 66 / +90 312 306 66 00 pbx  
Faks : +90 312 306 66 70 E-Mail : bilgi@ankara.gov.tr

  Ankara Yemekleri             

T.C. ANKARA VALİLİĞİ @ Kurumsal İnternet Sitesi
Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Ankara Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.Her hakkı saklıdır. 2002-2014 ©


AnkaraValiligi: 5