ANA SAYFA VALİLİK GENELGELER YATIRIMLARIMIZ İLÇELERİMİZ BAĞLANTILAR İLETİŞİM
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI...
 


  
  
  
                                     
  
              
            

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI...

 
              
              
                 

         ...Ankara’nın Sincan ilçesinde Osmanlı Mahallesi Doğankent Yapı Kooperatifi bloklarının yıkımıyla kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediliyor.

                    .....
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kasım Kayıhan, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve çok sayıda Sincanlı vatandaşın katıldığı törende, 15 bloklu Doğankent Sitesi’nin yüksek risk taşıyan bloklarında uygulama yapıldı. 

                   ..
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara’nın kentsel dönüşümde önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Ankara, Türkiye’nin kalbidir. Buradan başlayacak yıkımlar dalga dalga tüm Ankara’ya yayılacak. Riskli olduğu tespit edilen binaları yıkarak, yerine sağlam binalar yapacağız. Bunun için halk desteği büyük önem taşıyor.” dedi.

                  ...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar “Türkiye'nin tüm dünyaya müteahhit ihraç ettiğini, bunun yanı sıra Türkiye'deki konutların yenilenmesi gerektiğini” ifade etti. Dönüşümü gerçekleştirilen Doğankent Sitesi'nde 15 bloğun olduğunu ve hepsinin yıkımının gerçekleştirileceğini dile getiren Bakan Bayraktar, Sincan Fatih Mahallesi'nde bulunan 240 dairenin daha dönüşümünün sağlanacağını bildirdi.

                     
Törende konuşma yapan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel de kentsel dönüşüm çalışmalarını Cumhuriyet tarihinin en önemli kentsel düzenleme hareketi olarak değerlendirirken, 1999 yılında meydana gelen depremde Türkiye'nin büyük zararlar gördüğünü belirtti. Vali Yüksel "Meydana gelen depremlerde insanların ölümlerine afetin değil kötü koşullu binaların neden olduğunu" söyledi. 

                         
Ülkemizin önemli bir bölümünün afet riski altında olduğunu belirten Vali Yüksel “Hızlı nüfus artışı ve göçler, denetimsiz şehirleşme ve sanayileşme, yoğun kaçak yapılaşma ve sık sık başvurulan İmar Afları ülkemizdeki deprem ve diğer afet risklerinin olası zararlarını artırmıştır. Bu duruma çare olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumaya, sağlıklı ve güvenli konut alanları oluşturmaya yönelik olarak ‘6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ çıkarılmış olup bu kanun 31 Mayıs 2012 tarih ve 28309 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.” dedi.

                          
Vali Yüksel konuşmasının devamında “Bu kanun ile afet riski altındaki alanlar içinde veya dışındaki riskli yapıların iyileştirme, tasfiye ve yenilemelerine dair usul ve esasların belirlendiğini” ifade ederek “Kanunun uygulanması kapsamında daha önce 5 Ekim 2012 tarihinde Ankara ili Etimesgut ilçesinde kamuya ait binaların yıkımını gerçekleştirilerek kentsel dönüşüme başlanmıştır. Şimdi de Sincan’da kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyoruz.” dedi. 

                         ..
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel konuşmasının sonunda “Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarının kararlılıkla sürdürüleceğini” bildirdi. 

                        
Açılış konuşmalarından sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Sincan'da bulunan binalarda kentsel dönüşüm çalışmalarını izlediler.  
 

                                         
              
              
              
              
              
              
              
              
    
 

 


Okunma Sayısı : 23713           Sayfayı yazdır  

      Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı         
           BİMER'i Arıyorum Yasal Hakkımı Kullanıyorum  

ANASAYFA | ATATÜRK VE ANKARA | VALİLİK | GENELGELER |  YATIRIMLARIMIZ | ANKARA İL YÖNETİCİLERİ LİSTESİ |  EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR |  ANKARA OKUYOR 
ANA KIZ OKULDAYIZ  | AVRUPA BİRLİĞİ | İLÇELERİMİZ | BAĞLANTILAR | ÇOCUK DOSTU ŞEHİR | İLETİŞİM | GİZLİLİK | KULLANIM KOŞULLARI | SİTE HARİTASI 
 
Adres : Ulus / ANKARA Tel : +90 312 306 66 66 / +90 312 306 66 00 pbx  
Faks : +90 312 306 66 70 E-Mail : bilgi@ankara.gov.tr

  Ankara Yemekleri             

T.C. ANKARA VALİLİĞİ @ Kurumsal İnternet Sitesi
Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Ankara Valiliği tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.Her hakkı saklıdır. 2002-2014 ©


AnkaraValiligi: 4